Hans-Agne Jakobsson, vägglampor, ett par, "V327", samt taklampa Elysett, 1900-talets andra hälft.
Lameller av furuspån, etikettmärkt, höjd 18 cm,
taklampans diameter 41 cm, höjd exkl sladd 23 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Smärre skador.