Böjträ med flätade rottingsitsar. Sitthöjd 47, rygghöjd 90-92 cm. En stämplad THONET i sargens insida.
Renoverade, lagningar, delvis senare skruvar och muttrar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10