Stolar, 8 st, Frankrike, varav fyra Directoire och fyra Directoirestil, omkring år 1800 respektive omkring år 1900.
Två karmstolar samt sex stolar av ek, kannelerade ryggståndare med avslutande lotus, överslå uppburen av sädesax utfärdandes från urna. Sitthöjd 46 cm.
Slitage. Smärre lagningar och förstärkningar. Sits med enstaka fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor