Eugen Höglund bildhuggarverkstad, skåp, Vetlanda, 1950-tal.
Fanerat med mahogny, Dörrar med paneler med skuren dekor. Inredning med flyttbara hyllplan samt fraglådor. Bredd 87, djup 41, höjd 139 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, enstaka mindre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.