Stolar av mahogny med rik dekor av intarsia av olika träslag, samt inläggningar av pärlemor. Sitthöjd ca 45, total höjd 110 cm.
Smärre slitage. Märken. Torrsprickor. Renoverade sitsar. Lagning på mellanslån på en av stolarna.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10