Förgylld och bemålad spegel. Krön med dekor av romerska sfinxer kring fyrfat, nertill med palmetter. Ramverk med kannelering och bandfläta. Fasettslipat spegelglas. Bredd 65, höjd 166 cm.
Förgyllning och pastellage med smärre slitage och skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.