Torbjørn Afdal, stolar, 4 st, "Darby", Nesjestranda møbelfabrikk, Norge, 1960-tal.
Stomme av palisander. Klädsel av svart skinn. Etikettmärkta. Rygghöjd 95, sitthöjd 44 cm.
Smärre slitage. Enstaka smärre märken.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10