Dekor i underglasyrblått med motiv av fåglar, växter, blommor och trädgårdsklippa i landskapsmiljö. Diameter 38,5 cm.
Brämet med lagning, retusch och ifyllda nagg. Smärre mistor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10