Josef Frank, sängbord, modell 2232 för firma Svenskt Tenn.
Fanerad med alm, hjultrissor av mässing, 44x79x53(72) cm
Bruksslitage. Repor. Fanerskador (fanerat har rest sig något). Smärre fläckar.