Spegellampetter, ett par, Gustaviansk stil med äldre delar.
Förgyllt och bronserat ramverk med dekor av pärlstav, ovan med rosor och rosett, nedan med lagerknippe. För två ljus. Kvicksilverfolierat spegelglas. Höjd 64, bredd 41 cm.
Omarbetad. Slitage. Dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.