Tove och Edvard Kindt Larsen, soffbord, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Teak. Två utdragbara, lösa brickor. En med vitt laminat, en med schackbräde. Längd 140 (brickor ca 40 cm vardera), bredd 65, höjd 50 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK