Karl Malmvall, vilfåtöljer, ett par, "Karlskrona", IKEA, sent 1900-tal.
Rotting och bambu. Längd 142, sitthöjd 22, höjd 86 cm.
Ställvis slitage. Rotting med smärre skador. Nackkudde saknas.