Ronan & Erwan Bouroullec, karmstolar, 6 st, "Steelwood Chair", Magis, Italien.
Stomme av vitlackerad metall. Sits av vitlackerad bok. Märkta undertill. Sitthöjd 46, bredd 54, höjd 77 cm.
Ställvis slitage. Märken. Fläckar. Ställvisa repor. Ett par skruvar har gängat ur något. En skruv saknas, en stol instabil.