Carl Gustaf Hiort af Ornäs, benställ, 2 st, HMN Huonekalu Mikko Nupponen, Lahtis, 1900-talets mitt.
Svart målade triangelformade. Höjd 34 cm. Mått 43 x 43 cm.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Ej ihophörande skiva medföljer (175 x 57 cm).