Mahognyfanérad vinkylare i form av en kista. 6-delad isats av zink. Bredd 51, djup 37, höjd 58 cm.
Slitage. Blekt. Retuscher/smärre lagningar. Torrsprickor. Fläckar. Rostangrepp på delar av zinkisatsen. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10