Stolar, 3 st sengustavianska provinsarbeten, tidigt 1800-tal, samt 3 gustaviansk stil, 1900-tal.
Svartmålade stolar med bronserade detaljer. På kannelserade ben samt med spjälade ryggar. Fasta och lösa stoppade sitsar. Sitthöjd 46, bredd 46, höjd 96-98 cm.
Renoverade. Senare målning. Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.