Vitmålade stolar med skuren dekor av fleuroner. Stoppad rygg, armlän och sits med mönstrad textilklädsel. Kannelerade ben. Sitthöjd 41, bredd 56, höjd 84 cm.
Renoverade. Lagningar. Förstärkningar. Senare målning. Skador; en stol instabil med löst armlän.