Skivan med intarsiarand. Fackinredd låda i sargen. Nedåt avsmalnande ben. Bredd 52 cm, djup 36 cm, höjd 74,5 cm.
Senare dragring under nyckelhålet. Torrspricka och fanerlagning i skivan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10