Förgylld och patinerad brons. Socklar av marmor. Satyrer hållande 2 ljusarmar. Urnformade delvis godronnerade ljuspipor med lösa ljusmanschetter. H 58.
Smärre repor. En satyr med litet hål i ryggen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.