LJUSKRONA, rokokostil, omkring år 1900. H ca 68.

6 ljusarmar. Mässingsstomme. Behängd med olikformade prismor, bla margueriter. Stomglas. H ca 68.

Slitage. Nagg. Omarbetad och kompletterad. Medföljande prismor och klot. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK