JARDINIER / YTTERFODER, majolika, Rörstrand sent 1800-tal.

Polykrom växtdekor. Hänklar i form av fåglar. Grönglasyr invändig. L ca 41, H 18.

Skada / Nagg. Krackeleringar.

Utropspris
2 000 SEK