MÅNSKENSAMPEL, omkring år 1900. Höjd 35 cm.

Stomme av mässing. Kupa av rosatonat glas. Mässing med genombruten dekor av bladverk. Diameter 18 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Fläckar. Upphängningsanordning saknas.

Utropspris
1 500 SEK