WILHELM BEHM

Olja på duk. Signerad och daterad 1884.

Pojke vid vattendrag i grönskande och prunkande skog. Ca 152x118 cm. I rikligt förgylld och ornamenterad ram från samma tid.

Konditionsrapport

Obetydligt slitage. Ramen med smärre färgbortfall.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10334787 bukobject
    • 10334787 thumb
    • 10334788 thumb
    • 10334789 thumb
    • 10334790 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 15 000 SEK

    Slutpris

    92 100
    9 549 EUR
    10 257 USD

    Budhistorik (75 bud)
    1415 jan 17:2492100SEK
    12A15 jan 17:2390100SEK
    1415 jan 17:2388100SEK
    Acceptpris på 10 000 SEK uppnåddes