WILHELM BEHM
Olja på duk. Signerad och daterad 1884.

Pojke vid vattendrag i grönskande och prunkande skog. Ca 152x118 cm. I rikligt förgylld och ornamenterad ram från samma tid.

Konditionsrapport

Obetydligt slitage. Ramen med smärre färgbortfall.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T17
Följerätt
Nej

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10334787 bukobject
    • 10334787 thumb
    • 10334788 thumb
    • 10334789 thumb
    • 10334790 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 15 000 SEK

    Slutpris

    92 100

    9 688 EUR
    10 311 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (75 bud)
    1415 jan 17:2492100SEK
    12A15 jan 17:2390100SEK
    1415 jan 17:2388100SEK
    Bevakning på 10 000 SEK uppnåddes