EGIL MALMSTEN, olja på pannå, signerad Egil Malmsten.
Vid klipporna. 83 x 66 cm.
Färgbortfall, ytsmuts.
Egil Malmsten var son till Carl Malmsten och målningen avbildar troligen konstnärens tre barn någon gång under 50-talet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK