Bladstrl. 60x52,5 cm. Oramad.
Stockholms Tivoli: Huvudarkitekt var Ferdinand Boberg, tillsammans med Fredrik Dahlberg och Gustaf Wickman svarade han för tretton utställningspaviljonger. Fredrik Lilljekvist stod för fyra byggnader, miniatyrstaden ”Gamla Stockholm”. Theodor Wåhlin, Sigge Cronstedt, Victor Dorph, Erik Josephson, Lars Israel Wahlman och Carl Westman mfl. Totalt bestod utställning av ett 90-tal paviljonger.
Reva/Revor. Veck. Gulnad. Skador.