VICKE LINDSTRAND, bordslampa i glas, Kosta, 1900-talets andra hölft.

Konande i klarglas. Invändigt med dekor av luftbubblor. Signerad "Kosta 63 V. Lindstrand". Höjd 39 cm.

Sedvanligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK