Stomme av kromad metall. Lösa plymåer i rygg och sits. Klädda armlän. Klädsel av skinn. På hjul. Sitthöjd ca 38 cm.
Slitage. Fläckar. Repor. Bristningar. Ett löst hjul medföljer.