AKSELI GALLEN-KALLELA, KNIV, M1919, 1900-talets första hälft.
Underofficer kniv. Skaft av trä, bladet rostfritt stål. Baljan i metall och läder. Längd 25 cm.
Gravyr "Finska Militärekiperingen Helsingfors".
Bruksslitage.