Fanerade med mahogny, skuren dekor. Lösa sitsar. Sitthöjd ca 43 cm.
Slitage. Senare klädsel. Ställvis blekt. Fanerskador. Nedsutten stoppning. Lagningar, en karmstol med bl a lagat ben.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10