KISTA, Barock, 1700-tal.

KISTA, Barock, 1700-tal.

Målad. Skuren dekor. Beslag av smide. Bärhandtag. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. Längd 175, bredd 59, höjd 49 cm.

Slitage. Torrsprickor. Senare målning. Renoverad. Kompletterad med senare botten samt ben. Defekt lås. Avslag. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK