161 föremål
Lampetter, ett par, 1950-tal.
3d 15 tim
Lampetter, ett par, 1950-tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklykta, 1900-tal.
16 tim 37m
Taklykta, 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1930/40-tal.
9 tim 47m
Taklampa, 1930/40-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
4d 12 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel med lampetter 1900-talets första hälft.
3d 14 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takampel, 1800-talets mitt. Empire.
1d 13 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, bordslampa, "B54", Markaryd.
2d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1940-tal.
14 tim 45m
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft.
1d 13 tim
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa 1940-tal.
11 tim 25m
Bordslampa 1940-tal.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
7 tim 57m
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar, ett par, gustavianska, omkring 1800.
3d 12 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
11 tim 18m
Taklampa 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, venetiansk stil, 1900-talets mitt.
13 tim 55m
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Sauze taklampa Cassiopea 1970-tal.
11 tim 27m
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Takkrona, jugend, 1900-talets början.
2d 15 tim
520 EUR
Utropspris
500 EUR