Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

342 föremål
Alberto Meda, kontorsstol, "Physix", Vitra.
3d 12 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anne Nilsson, snapsglas, 5 st, "Clown", Orrefors.
3d 19 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Asea/Cebe, taklampa, 1900-talets mitt.
1d 16 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barstolar ett par 1900-talets andra hälft.
4d 19 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Birger Kaipiainen, fat, ett par, Arabia, Finland.
4d 16 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
3d 19 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft.
2d 16 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
4d 13 tim
Bordslampa, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, 1960/70-tal.
4d 11 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordspegel, Swedish Modern, 1940-tal.
4d 14 tim
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, Boffi, Italien.
1d 17 tim
Byrå, Boffi, Italien.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, Fröseke, 1960-70-tal.
4d 13 tim
Byrå, Fröseke, 1960-70-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, 1970-80-tal.
12 tim 57m
Bänk, 1970-80-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel".
14 tim 21m
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, soffbord,
15 tim 49m
Carl Malmsten, soffbord,
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dusty Deco, soffa, "DD Frame", samtida.
3d 13 tim
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Elon Arenhill, Armband silver Malmö 1982.
1d 13 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Elon Arenhill, Halsband silver Malmö 1989.
1d 13 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK