102 föremål
Tor Bjurström, Stilleben med äpple på fat.
2d
5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Per Kesselmar.
3d 1 tim
Per Kesselmar.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Kenneth Bergenblad, Fåtölj, "Superspider", Dux.
5d
6 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
4d 1 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
800 EUR
Utropspris
800 EUR
Hermès, "Medor", armbandsur, 23 mm.
1d
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fat, ett par, silver, Åbo 1938.
6d 1 tim
1 050 EUR
Utropspris
700 EUR
Anders Zorn, "Dalarö".
6d
Anders Zorn, "Dalarö".
300 EUR
Utropspris
500 EUR
Céline, resegarderob.
4d 20 tim
Céline, resegarderob.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Byst".
6d
Anders Zorn, "Byst".
320 EUR
Utropspris
400 EUR
Arne Jones, Vit relief.
3d
Arne Jones, Vit relief.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arne Jones, Vit relief.
2d 22 tim
Arne Jones, Vit relief.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
4d
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1900-talets slut/2000-talets början.
2d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljusplåtar 1 par Barock-stil omkring 1900.
5d 1 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
4d 20 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt,
3d 23 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt,
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
5d 21 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
4d
Eldskärm, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK