86 föremål
Fat, ett par, silver, Åbo 1938.
6d 21 tim
920 EUR
Utropspris
700 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
4d 21 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
800 EUR
Utropspris
800 EUR
Tor Bjurström, Stilleben med äpple på fat.
2d 21 tim
5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Anders Zorn, "Byst".
6d 21 tim
Anders Zorn, "Byst".
300 EUR
Utropspris
400 EUR
Tobacciana, 4 delar, 1900-tal.
4d 21 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ernst Billgren, Utan titel.
20 tim 21m
Ernst Billgren, Utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-talets slut/2000-talets början.
2d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Céline, resegarderob.
5d 17 tim
Céline, resegarderob.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt,
4d 19 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt,
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Per Kesselmar.
3d 22 tim
Per Kesselmar.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Arne Jones, Vit relief.
3d 19 tim
Arne Jones, Vit relief.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arne Jones, Vit relief.
3d 20 tim
Arne Jones, Vit relief.
555 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
4d 21 tim
Eldskärm, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
19 tim 37m
Enrico Baj, "Garofano".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusplåtar 1 par Barock-stil omkring 1900.
5d 22 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
6d 18 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
5d 17 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK