Vårens Klassiska 562

13 föremål
149. John Bauer, "-En sådan eländig liten bleknos!".
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
148. John Bauer, "-God kväll farbror sa' pojken".
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
150. John Bauer, "Vingmor".
150. John Bauer, "Vingmor".
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
159. JENS-FERDINAND WILLUMSEN, torrnål, sign o dat 1888/1895.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
153. Anders Zorn, "Självporträtt 1911".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
154. Anders Zorn, "Maja von Heijne".
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
152A. Anders Zorn, "Vid kakelugnen".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
157. SIR FRANCIS SEYMOR HADEN, etsningar, 15 st. Varav vissa signerade.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
158. SIR FRANCIS SEYMOR HADEN, etsningar, 15 st. Varav vissa signerade.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
152. Anders Zorn, "Zorn och hans hustru".
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
151. Anders Zorn, "Kusinerna".
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
155. Edvard Munch, "Study of a Model" (Modellstudie).
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
156. Edvard Munch, "The sick child I" (Det syke barn I).
Klubbat pris
Utropspris
1 500 000 - 1 700 000 SEK