Höstens Klassiska 571

108 föremål
291. SKÅL. Diameter 20,5 cm. Iran, Keshan 1100-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
296. SKÅLAR, 3 st. Diameter 22,7, 20,5 respektive 14 cm. Iran.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
295. SKÅL. Diameter 19 cm. Iran, Keshan 1100-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
293. SKÅLAR, 3 st. Diameter 17, 15,5 respektive 15,5 cm. Iran 1100-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
394. SEMIANTIK TÄBRIS FIGURAL. 195 x 142 cm.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
343. SEMIANTIK ISFAHAN. 197,5 x 139,5 cm.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
302. KUBA RAFFIA TEXTILPANEL. 52,5 x 48 cm. Kongo 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK