Vårens Klassiska 574

36 föremål
710. APOTEKSKRUS, fajans. 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
711. APOTEKSKRUS, fajans. 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
712. VAS, fajans. Märkt Marieberg, 19/3 (17)71.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
713. KOPP, mjukt porslin. Marieberg, daterad 1781.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
714. FAT, mjukt porslin. Marieberg, daterat 1781.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
715. FIGURINER, två stycken, mjuktporslin.  Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
716. FAT, fajans. Märkt Rörstrand 17/11 (17)64.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
717. FAT, fajans. Märkt Rörstrand 11/1 (17)73.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
718. FAT, porslin. Meissen, 1700-tal, punktperioden.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
719. KOPP med FAT, porslin. Meissen.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
720. KOPP med FAT, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
721. ECUELLE med LOCK och FAT, porslin. Meissen, Marcolinis period (1774-1814).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
722. TALLRIKAR, 12 stycken, porslin. Ludwigsburg, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
723. FIRGURINER, ett par, porslin. Berlin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
724. PLAKETT, porslin. Signerad CL Herr. 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
726. PRAKTURNOR med LOCK, ett par, porslin. Berlin KPM, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
728. SOLITAIRE, fem delar, porslin. Empire, Frankrike.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK