Kan inte nå servern

Important Spring Sale 625

 
975 föremål
880. Tiffany ett par örhängen 18K guld "Vannerie".
880. Tiffany ett par örhängen 18K guld "Vannerie".
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
415. Porträtt av herre i justacorp.
415. Porträtt av herre i justacorp.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
898. Armband 18K guld och platina med gammalslipade diamanter.
898. Armband 18K guld och platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 16 000 SEK
738. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
738. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
467. Carl Johan Fahlcrantz, Vy över Jönköping med Huskvarna.
467. Carl Johan Fahlcrantz, Vy över Jönköping med Huskvarna.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
340. Erik Tryggelin, "Karlbergssjön".
340. Erik Tryggelin, "Karlbergssjön".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
568. PENSELBAD, bergkristall. Qingdynastin 17/1800-tal.
568. PENSELBAD, bergkristall. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
905. Garnityr svärtat gjutjärn och stål.
905. Garnityr svärtat gjutjärn och stål.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
656. RAKSHASI, brons. Tibeto-kinesisk, circa 1900.
656. RAKSHASI, brons. Tibeto-kinesisk, circa 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
911. Hängsmycke platina med gammal- och åttkantslipade diamanter.
911. Hängsmycke platina med gammal- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
444. Axel Ebbe, "Lättare än luft".
444. Axel Ebbe, "Lättare än luft".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
135. Johan Fredrik Masman, sockerskrin, silver, Stockholm 1814.
135. Johan Fredrik Masman, sockerskrin, silver, Stockholm 1814.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
828. Ett par örhängen 18K guld med fasettslipade citriner och rubiner.
828. Ett par örhängen 18K guld med fasettslipade citriner och rubiner.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
693. TRIPOD, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
693. TRIPOD, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
392. Carl Flodman, Fiskarboställe i Vitemölle, Skåne.
392. Carl Flodman, Fiskarboställe i Vitemölle, Skåne.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
861. Armband 18K guld med rosenslipade diamanter.
861. Armband 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
765. FLASKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
765. FLASKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
594. VAS, brons. Troligen sen Mingdynasti (1368-1644).
594. VAS, brons. Troligen sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
53. STOLAR, fyra stycken Stockholms arbeten, Gustavianska.
53. STOLAR, fyra stycken Stockholms arbeten, Gustavianska.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
316. Claes Oldenburg, "Knäckebrod".
316. Claes Oldenburg, "Knäckebrod".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
585. SNUSFLASKA, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
585. SNUSFLASKA, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
346. John Bauer, "Vinternatt".
346. John Bauer, "Vinternatt".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
511. Maja Fjaestad, "Park".
511. Maja Fjaestad, "Park".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
13. SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
13. SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
34. KONSOLBORD, 1800-talets början, Sengustavianskt.
34. KONSOLBORD, 1800-talets början, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
243. PRAKTFAT, majolika. Italien, 1800-tal, Historismus.
243. PRAKTFAT, majolika. Italien, 1800-tal, Historismus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
801. TEBURK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
801. TEBURK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
659. SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Troligen 1900-tal.
659. SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Troligen 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
675. FIGURIN i form av CIKADA, nefrit. Kina, 1900-tal.
675. FIGURIN i form av CIKADA, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
158. Olof Löfvander d ä, sked med ringhängen, silver, Luleå 1769.
158. Olof Löfvander d ä, sked med ringhängen, silver, Luleå 1769.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
245. TRUMPETVASER, ett par, fajans. Rörstrand, 1700-talets mitt.
245. TRUMPETVASER, ett par, fajans. Rörstrand, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
753. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, med Qianlongsmärke.
753. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, med Qianlongsmärke.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
66. SPEGEL, tidigt 1800-tal, Sverige, Empire.
66. SPEGEL, tidigt 1800-tal, Sverige, Empire.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
15. BYRÅ, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
15. BYRÅ, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
193. MATTA, Semiantik silke Keshan, ca 200 x 129 cm.
193. MATTA, Semiantik silke Keshan, ca 200 x 129 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
27. KONSOLBORD, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
27. KONSOLBORD, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
728. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
728. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
725. STEKFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
725. STEKFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
31. KONSOLBORD, ca år 1800, Sengustavianskt.
31. KONSOLBORD, ca år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
577. TALLRIKAR, sju stycken, porslin. Japan, 1700-tal med poem.
577. TALLRIKAR, sju stycken, porslin. Japan, 1700-tal med poem.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
389. Christian Eriksson, "Smeden".
389. Christian Eriksson, "Smeden".
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
787. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
787. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
358. Peter Adolf Hall Tillskriven, Dam med turban.
358. Peter Adolf Hall Tillskriven, Dam med turban.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
71. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets slut, Gustaviansk.
71. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
976. Sigurd Persson ring 18K guld med en fasettslipad granat.
976. Sigurd Persson ring 18K guld med en fasettslipad granat.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
741. CIDERMUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
741. CIDERMUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
937. Björn Weckström för Lapponia armband 18K guld "Cascade".
937. Björn Weckström för Lapponia armband 18K guld "Cascade".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
562. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
562. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
746. VAS, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
746. VAS, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
647. VIKT, brons. Warring states (475–221 f. Kr).
647. VIKT, brons. Warring states (475–221 f. Kr).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK