Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
703. Feng Zikai, album, Kina.
703. Feng Zikai, album, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
710. Bricka, boxwood. 1800-tal.
710. Bricka, boxwood. 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
711. Skåp, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
711. Skåp, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
712. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
712. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
714. Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
714. Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
735. Vaser, ett par, silver. Luen Wo, Shanghai, tidigt 1900-tal.
735. Vaser, ett par, silver. Luen Wo, Shanghai, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
741. Ask med lock, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
741. Ask med lock, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
747. Figuriner, två stycken, brons och sten. Qingdynastin.
747. Figuriner, två stycken, brons och sten. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
760. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
760. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
775. Penselvas, porslin. Kina, troligen sen Qingdynasti.
775. Penselvas, porslin. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
778. Fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
778. Fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
783. Vaser, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
783. Vaser, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
795. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
795. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
798. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
798. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
801. Tallrikar, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
801. Tallrikar, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK