Important Winter Sale 637

177 föremål
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2. Byrå, av Carl Magnus Herlin (verksam 1767-1809), Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
4. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
6. Byrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
7. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
9. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
16. Byrå, Italien 1700-tales senare del, Louis XVI.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
17. Byrå, Frankrike 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
19. Stenbord, troligen 1700-tal, Barock.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
20. Bord, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
31. Skrivbord med uppsats, 1800-tal, Sengustaviansk stil,
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
32. Biblioteksbord, 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
54. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
60. Stolar, åtta stycken, Gotland ca år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
64. Taburetter, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
71. Fotpallar, tre stycken, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
75. Spegel, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
78. Spegel, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
80. Spegel, Stockholmsarbete från 1770-talet, Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
95. Ljuskrona, för fem ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
96. Ljuskrona, för nio ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
100. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

135. Firma Svenskt Tenn, vas, Stockholm 1930.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK