Allmoge

15 föremål
BOCKBORD, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
11 150 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VINDFLÖJEL, daterad märkt JCVN 1691.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HÄNGVITRINSKÅP, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 17-/1800-tal.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÄNK, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÄBODSTOLAR, 2 st, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, allmoge, s k glasmästarspegel. 1800-tal,
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK