RITA KERNN-LARSEN, olja på duk, signerad r k-l. Utförd i London 1940. "And life anew...".
68 x 53 cm.
Ytterkanter, ställvis, med obetydliga hål (knappnålsstora) efter tidigare uppfästning. Obetydliga skrapmärken. Ytsmuts.
Rita Grünberg; Hans Erik Börjesons Samling.