On trend – designföremål för ett modernt hem!

11 föremål
ERIK CHAMBERT, relief monogramsignerad och daterad 1969.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
Klubbat pris
780 EUR
Utropspris
700 EUR
AUGUSTE RODIN, efter, skulptur, stenmassa, signerad.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IVAR JOHNSSON, skulptur, gips.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIGGE BERGGREN, skulptur, brons. Signerad, numrerad 2/10.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK