On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
BORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD 1900-talets senare del.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, glas, 3 delar, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TIDSKRIFTEN FOTO, 1939-1947, nio volymer.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS WIDOFF, olja på duk, signerad och daterad 82.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VAS/GOLVVAS, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSUM, ljusstake, 1900-tal.
GUSUM, ljusstake, 1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD 4 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, Cecare Lacca, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLEMMING LASSEN, tillskriven fåtöljer ett par.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
FÅTÖLJ, 1930/40-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR 4 st möjligen Skaraborg 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
P.O STRÖM, troligen, taklampa, omkring 1970-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERRBETJÄNTER, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talates andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, keramik, troligen Italien, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, matbord, modell 771, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
VIKSKÄRM/RUMSAVDELARE, Rajastan, samtida.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RAOUL DUFY, etsning, signerad i plåten, numrerad 30/50.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, ljusstakar, ett par, Kultakeskus.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
MADELEINE PYK, gouache, signerad.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAKIM FINN, taklampa Belid 1900/2000-tal Danmark.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA FÖRSTER, soffa "Wood", Swedese.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BÄNK / BORD, allmoge, furu, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio, 1965.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 4 st 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERTHA HILLFON, skulptur, huckle, Sverige.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal. Höjd ca 18 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 183 x 160 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Poul Nørreklit, tillskrivet, soffbord, omkring 2000.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 108", för Vitra.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GLASBORD / SOFFBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STURE JOHANNESSON, färgserigrafi, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer ett par, "Sam" Dux.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUHANI HARRI, Assemblage.
JUHANI HARRI, Assemblage.
Klubbat pris
114 EUR
Utropspris
500 EUR
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920/30-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
ALBERT LARSSON, bord, "Alberts-bordet", Tibro.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLOR, 4 st, 1900-talets slut.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK