On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
MATGRUPP, 5 delar, Italien, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 522 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1930-40-tal.
SOFFBORD, 1930-40-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets fjärde kvartal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR ett par Bergboms 1900-talets senare del.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, art déco-stil, 1940-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
BORDSSPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAAVO TYNELL,  taklampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 450 EUR
Utropspris
3 000 EUR
LUKAS GÖTHMAN, olja på duk, signerad o daterad 2002 atergo.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JOSEF FRANK, bordsunderrede, firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
555 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SOFFBORD, 1970-80-tal.
SOFFBORD, 1970-80-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BORD, 2 snarlika, varav ett Fiam, Italien.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAUS BONDERUP, "Semipendel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
661 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARNSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
IVAR JOHNSSON, skulptur, gips.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Djadjim, Kurdistan, 350 x 255 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DYNOR, 8 st, TILL CH24 Y-STOLEN , Carl Hansen & Søn,
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PABLO PALAZUELO, litografi, ur Derrière le Miroir nr 137 1973.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, BELGIEN, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1985.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, trä, Kalinga stam Luzon Phillipinerna.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, Natuzzi, Italien, omkring 2000.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, sex stycken, ASS Tyskland 2004 & 2006.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERO LISSONI, matbord, för Porro, italien, 2008.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, mask, keramik, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 625 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
STOLAR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, mässing 60/70-tal.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PALLAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE FORSSELL, ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna.
Klubbat pris
705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS WIGERT, etsning, provtryck, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, ett par, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare del,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Italien 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139,  Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK