Duka med stil

13 föremål
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLAR, 4 st, lergods, Gefle, 1800-tal.
Klubbat pris
2 644 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOCKBORD, allmoge, Alfta, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
22 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PALL, allmoge, Hälsingland, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, allmoge, Järvsö, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
17 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1800-tal.
SOFFA, 1800-tal.
Klubbat pris
2 003 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
SOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, allmoge, trä, märkt ONS och daterad 1820.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
TUNNA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK