Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
KAFFESERVIS, 14 delar, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st, Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 303 x 248 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
1 601 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDAR, 6 st, modern tillverkning av äldre mattor.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, Alunda Gjuteri.
Klubbat pris
1 818 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PRAKTFAT, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, KGM GAB, Uppsala, 1927.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÄCKSTOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, shaker med glas, 6 st, "Ice".
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS 22 dlr, "Skåne" flintgods 1900-alets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644). Swatow.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GLASSERVIS, 82 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, rotting, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBLER, 2+1 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÄCKSTOL, "Classic Garden".
DÄCKSTOL, "Classic Garden".
Klubbat pris
3 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASSERVIS, 54 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 308 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFF, glas och silver, Tyskland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR 7 st Kina Kanton 1800-talets andra hälft porslin.
Klubbat pris
1 188 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUDDAR, 6 st, kelim, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOL, Barock, 1700-tal.
STOL, Barock, 1700-tal.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS, 14 delar, flintgods, Villeroy & Boch.
Klubbat pris
508 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Samson, 1800-tal.
Klubbat pris
1 544 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKYLARE, mässing, 1900.
VINKYLARE, mässing, 1900.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
150 EUR
GLASSERVIS,  58 delar, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK