Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
ALADÅBFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 270 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
B O SANTESSON, ljusstakar, ett par, tenn, Stockholm 1983.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK 10+10, silver Moskva 1896 Ryssland.
Klubbat pris
425 EUR
Utropspris
300 EUR
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK, 16 delar, bl.a Wahlström, 1800-tal.
Klubbat pris
2 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK, 19 delar, silver, 1800-1900-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICKSERVIS 14 delar, silver, Uppsala, 1833.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BESTICKSERVIS, 194 delar, dirigold, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICKSERVIS, 43 delar, silver, "Olga". GAB, 1900-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICKSERVIS, 44 delar, silver, C G Hallberg, 1900-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
2 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD/BÄNK, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOCKBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800/1900-tal,
Klubbat pris
4 150 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, allmoge, Alfta, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
22 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina sen Qing.
Klubbat pris
15 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, transition, 1600-tal.
Klubbat pris
2 209 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOJAN, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
6 606 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD med låda, allmoge 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, Grythyttan, 2000-tal.
BORD, Grythyttan, 2000-tal.
Klubbat pris
1 749 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, tidigt 1900-tal.
BORD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSDUKAR, 2 st samt SERVETTER, 12 st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
BRICKA, nysilver, Sheffield, England 1900-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, porslin, Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, silver, CH JONSSON Sölvesborg, 1925.
Klubbat pris
4 455 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
405 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRÖDKORG, silver, London 1828.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
BÄGARE och FLASKA, glas, möjligen 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK, 1900-talets början.
BÄNK, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄRTALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÅLSKÅL  MED LOCK, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.
Klubbat pris
505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFESTOLAR, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CAFÈSTOLAR, 2+2+2, 1900-tal.
CAFÈSTOLAR, 2+2+2, 1900-tal.
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
CAFÈSTOLAR, 4 st, Thonet-typ.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK