Easy Living

82 föremål
FOLKE TRUEDSSON, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TONY CRAGG, färgetsning, signerad och numrerad 28/30.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad och numrerad 33/250.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUNE HAGBERG, objekt i blandteknik signerad signerad RH.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 11/50.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 3/50.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL FRISENDAHL, skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi signerat och numrerat 11/20.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PABLO PICASSO, etsning, 1933, upplaga om 250.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MADELEINE PYK, gouache på papper, signerad, daterad 1969.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
30 556 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Marilyn Monroe", signerad.
Klubbat pris
21 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ENRICO BAJ, etsning med collage signerad och numrerad 28/60.
Klubbat pris
2 175 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PATTIE BOYD, fotografi, signerat och numrerat 13/50.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDREI GENNADIEV, färgetsning, signerad.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, marmor, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad och daterad -57.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ATTE LAITILA, olja på papper, signerad.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
150 EUR
ODON, färgetsning, signerad och numrerad 10/15, daterad 1998.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BIRGITTA LILJEBLADH, olja på duk. Signerad BL och daterad -41.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -36.
Klubbat pris
3 355 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LENA SVEDBERG Blyerts.
LENA SVEDBERG Blyerts.
Klubbat pris
5 370 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÅKAN REHNBERG, diptyk, akryl, signerad o daterad -86.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NILS WEDEL, akvarell, signerad och daterad -35.
Klubbat pris
5 950 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GEORGES BRAQUE, färglitografisk affisch, osignerad.
Klubbat pris
4 170 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FRITZ WINTER, färgetsning, signerad och numrerad 53/100, daterad 1950.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAUL OSIPOW, olja på duk, signerad och daterad 92 a tergo.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTA HANSSON, etsning, signerad och numrerad 149/160.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VLADIMIR YAKOLEV, färgkrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VICTOR VASARELY, färgserigrafi, signerad och numrerad 38/250.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANDY WARHOL, efter, utställningsposter, Louisiana Museum, 1978.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, stengods, signerad.
Klubbat pris
6 607 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JÖRGEN FOGELQUIST, olja på duk. Signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PICASSO, färglitografi, signerad i trycket, Mourlot Paris 1962.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK