Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
FOTPALL/SITTPUFF, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Biluna S7, Prandina 2000-tal.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1950 / 60-tal.
SOFFBORD, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1940-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1940-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Dux, 1900-talets sista kvartal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 2 st taklampor för  GINO Danmark.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, NK Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1960/70-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORDBORD, troligen Pedrali, Italien,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, stengods, Rolf Fagerberg.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JEAN GILLON, karmstolar, ett par, 1960/70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÅRGARNSMATTA, Finland. Ca 250x153 cm.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
200 EUR
MATBORD, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT EDENFALK, glas, vas, Skruf, signerad, 1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, Bord, Artek, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, TAKLAMPA, Markaryd. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt, Stjernmöbler, Herrljunga.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.
FÅTÖLJER, ett par, 1940-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VLADIMIR YAKOLEV, färgkrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 333 x 246 cm.
Utropspris
4 000 SEK
VAS SAMT FLASKA, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 185 x 149 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGSKÅP, 1960-tal.
VÄGGSKÅP, 1960-tal.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Westbergs Möbelfabrik, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GILLIS LUNDGREN,  soffa, "Florida", Ikea, 1968.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
BÄNKAR, ett par snarlika, omkring 1900.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPELBORD, kinesiserande stil, omkring 1900.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, BELID, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal.
BORDSLAMPA, 1930-tal.
Utropspris
400 EUR
BIRGITTA LILJEBLADH, olja på duk. Signerad BL och daterad -41.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, Kashgai, 257 x 180 cm.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 2 st, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK